Inter Mediolan może sprzedać Dumfries

Inter Mediolan może sprzedać Dumfries

 

Według doniesień Inter Mediolan jest gotowy sprzedać Dumfries w tym zimowym okienku. Cena Interu Mediolan za holenderskiego obrońcę wynosi 60 milionów euro, a zainteresowane są zarówno Chelsea, jak i Manchester United.Koszulka Manchester City 2023

Nerazzurri początkowo mieli nadzieję, że Dumfries będzie grał do końca sezonu, zanim podejmą decyzję. Wydaje się jednak, że przyszłość Dumfriesa nie rysuje się już w czarnych barwach i jest bardzo prawdopodobne, że opuści on drużynę w zimowym okienku. Ostatni występ Darmiana był jeszcze lepszy, a jego kolejność występów wyprzedza holenderskiego obrońcę. W porównaniu z Dumfriesem, Damian jest w stanie lepiej zapewnić zespołowi ochronę, której potrzebuje. Dumfries wcześniej reprezentował holenderską drużynę narodową na mistrzostwach świata i błyszczał w Katarze. Jednak po powrocie do klubu holenderski obrońca długo nie mógł wrócić do formy. W ostatnich grach Inzaghi Jr. nie pozwalał mu rozpocząć gry.

Chelsea zawsze bardzo interesowała się Dumfriesem. Reece James ponownie doznał kontuzji w swoim pierwszym meczu po powrocie z kontuzji w zeszłym miesiącu. Oczekuje się, że opuści kolejne trzy do czterech tygodni. Luka w zatrudnieniu. Chelsea postrzega Dumfriesa jako idealnego kandydata do wypełnienia luki. Stan Chelsea poważnie się pogorszył w tym sezonie. Kierownictwo wyższego szczebla uważa, że skład zespołu nie jest wystarczająco konkurencyjny i musi wzmocnić skład w okienku zimowym.

Oprócz Chelsea Dumfriesem interesuje się także Manchester United. Grając dla PSV, Dumfries miał wiele spotkań z Ajaxem prowadzonym przez ten Hag w Eredivisie. Występ Dumfriesa wywarł głębokie wrażenie na Ten Hag. Inter Mediolan powiedział, że jeśli jakakolwiek drużyna jest skłonna zapłacić 60 milionów euro, Dumfries może zostać zabrany. Oprócz Dumfriesa niejasna jest również przyszłość innego obrońcy Interu Mediolan, Skriniara.

Kontrakt Skriniara wygasł tego lata, a obie strony nie były w stanie dokończyć odnowienia kontraktu. Skriniar może latem opuścić drużynę. Gdy Dumfries odejdzie z zespołu, Inter Mediolan dołoży wszelkich starań, aby zatrzymać Skriniara.