Colorado Avalanche vyhrálo finále Západní konference 6:5 a dostalo se do finále Stanley Cupu

Colorado Avalanche vyhrálo finále Západní konference 6:5 a dostalo se do finále Stanley Cupu

Colorado Avalanche se dostalo do finále Stanley Cupu poprvé od roku 2001, kdy Edmonton Oilers v pondělí zvítězili ve finále Západní konference 6:5 ve 4. utkání prodloužení. Úspěšně vstoupit do finále Stanley Cupu

Letos je to pro Avalanche 11. zápas play off od prohry ve finále Západní konference v roce 2002, i když ani v jedné sérii se do finále Západní konference nedostali. Od roku 2002 vynechal osm sezon v play off.

Burakovskij a Aube-Kubel v hokejový dres levné, oba se zotavili ve finále Západní konference. Oba však vyhráli 4. sérii na ledě. Doufejme, že se jim to podaří v posledním kole.

Colorado obléklo dres NHL levné k výhře čtyř barů, přestože ve svém prvním zápase před sobotní havárií Kadriho chyběl brankář Darcy Kumper a křídelník Andrei Blakowski. Výhoda přesahuje Oilers. Cumper se v pondělí vrátil jako Francouzův zástupce stráže.

Ve své první sezóně v Denveru, pod vedením Joe Sakice, Petera Forsberga a Patricka Roye, se dres Colorado Avalanche dostal do finále Stanley Cupu a byl propuštěn v červnu 1996. 10. vstřelil čtvrtý zápas 3:0 v Miami Areně. . Vést Florida Panthers.

Avalanche se utká s vítězem série Tampa Bay Lightning-New York Rangers. Rangers vedou v úterý v Tampě ve 4. zápase Východní konference Sevens 2:1 (20:00 ET, ESPN).