Španělsko úspěšně postoupilo do top 32 mistrovství světa

Španělsko úspěšně postoupilo do top 32 mistrovství světa

Španělsko a Švédsko se v 10. kole skupiny B kvalifikace mistrovství světa utkaly o šanci porazit své soupeře. Utkání nakonec ukončili o 1 bod, do finále mistrovství světa postoupilo Španělsko a do finále Švédsko. V utkání Španělska se Švédskem obě strany tvrdošíjně blokovaly útok soupeře. V 73. minutě hry oblékl Ibrahimovic dres Švédsko reprezentace. Doufal, že dá týmu šanci se prosadit, ale bohužel gól nakonec nedokázal zakončit.

Zápas mezi oběma celky nakonec rozhodla náhradní branka. Zlatan Ibrahimovič hru neproměnil, ale španělský náhradník Alvaro Morata se po 86. minutě hry trefil. Poté, co Álvaro Morata skóroval, udělal něco, co publikum velmi dojalo. Svůj gól věnoval nemocnému dítěti. Álvaro Morata oblékal na kurtu Španělsko dresy týmu s číslem 7 se žlutou pěticípou hvězdou v ruce. Povzbuzuje děti, které bojují s nemocí, aby vyhrály stejné vítězství.

Španělský tým úspěšně postoupil do finále mistrovství světa 2022 s 19 body. Od vítězství v šampionátu uplynulo 11 let. Za těchto 43 let Španělsko postoupí mezi 32 nejlepších na mistrovství světa a většina z nich je ve čtvrtfinále. S národním týmem se již rozloučilo mnoho vynikajících španělských hráčů. Fanoušci doufají, že tito mladí hráči mohou dát více ocenění.